Biyografi
usa
turkish
german


bild

Almanya Frankfurt (Main) ’ta dünyaya gelen Veysel Koryürek’in müziğe olan ilgisi  ve tutkusu onu kücük yaştan itibaren bateri çalmasına ve bugünlere kadar uzanan başarılı adımları atmasına sebep oldu. Profesyonel anlamdaki akademik müzik hayatına hayranı olduğu Avrupa’nın ilk gruplarından sayılan Derdiyoklar İkilisinin desteği ve teşviki ile ilkokul zamanından liseye kadar Akademie für Tonkunst Darmstadt'da (Alman Devlet Konservatuarı) bateri egitimi aldı. Veysel’in çok değer verdiği  ögretmenleri Jörg Burgstahler ve Thomas Weiler Veysel'in çok yetenekli bir öğrenci olduğuna ve gelecekte kaliteli bir baterist olacağına inanmışlar, Veysel’ide bu gerçeğe inandırmışlardır. Aynı zamanda küçük yaşından itibaren sanatsal yetenekleri ile dikkat ceken Veysel'e ailesi de her zaman destek oldu. Mütevazi bir geçmişe sahip olan ve çocukluğundan beri kendi kendine olmayi seven Veysel icin, bateri ve müzikle ilgilenmek, kendi dünyasını yaratmanın yollarından biriydi.
bildMüziğin Veysel'in hayatındaki bu önemli yeri ve mükemmeliyetçi karakteri, onu müzikle daha profesyonel anlamda ilgilenmeye yönelti ve Pro-Mark'ın kurucu yöneticisi Herb Brochstein ile tanışan Veysel Ondan da büyük destek gördü. Herb Brochstein O’na Amerika'da alabileceği bateri egitiminin kendisine büyük fayda sağlayabileceğini öğretti. Bunun üzerine Vesel kariyer planlarına yön vermek ve ingilizce öğrenmek üzere Güney Amerika Kalifornya 'ya Los Angeles 'a  gitti ve bateri egitimi almaya karar verdi. Dünyanın en iyi ve önemli müzisyenlerin ögretim görevlisi olarak buldundukları LAMA (Los Angeles Music Academy) ’da Joe Porcaro, Ralph Humphrey, Jerry Steinholz, Mike Shapiro, Victor Bailey, Mike Parker, Glen Sobel, Mark Schulman gibi bateride uluslar arasi sahnelerde duayen sayılan isimlerden bateri ve perkusyon egitimi aldı. Aynı yıllarda profesyonel müzik yasantısına akademik anlamda hızlı adımlar atarak ve Jazz, Fusion, Funk, Pop,Rock ve Latin dersleri almaya basladı. Dünya müzisyenleri ile ve Senfoni Orkestrasi ile birlikte aynı sahneyi paylastı. Sürekli kendini aşma tutkusuyla edinmiş olduğu tecrübeleri Amerika ve dünya ritimlerini en iyi çalanlarıyla tanışıp görerek, dinleyerek, beraber çalarak ve onlarin çaldıkları aletleri çalabilmesini ögrenmistir. Veysel Koryürek normalde 4 yıl süren Amerika Devlet Konservatuar'ındaki müzik eğitimini LAMA (Los Angeles Music Academy) 'da yoğun bir program eşliğinde bir yılda başarıyla tamamladı. Bu eğitimi başarılı şekilde tamamlayarak diplomasini alan ve ayrıca bu okulu bitirme ünvanına sahip ilk Türk Veysel Koryürek’tir.
veyselLAMA (Los Angeles Music Academy) dışında dünyanın en iyi ve önemli müzisyenler'inden Michael Baker (Solo, Studio, Al Jarreau, Whitney Houston),Dave Weckl (Solo, Studio), Jonathan Moffett(Solo, Studio, Michael Jackson, Jackson's five, Madonna, Gerorge Michael) gibi isimler'den özel eğitim almıstır. Bu yillarda Türkiye'de tanıştığı Amerika müzik endustrisinde büyük rol oynamiş olan Atlantic Records'un kurucusu ve yöneticisi Ahmet Ertegün manevi desteğini hiç eksik etmedi.
  
Müziğinin gönüllü neferi Veysel Koryürek müzikal anlamda olsun, kisiligi ile olsun profesyonel müzik hayatında atıldığı günden bu yana yürüdüğü yoldan hiç sapmadan kendisine ait yeteneklerini sadece bunlarla sınırlamadı ve bateri ile olan dostluğu halen devam eden sanatçı bu özelligi ile meslektasları arasinda önemli ve özel bir konuma sahip oldu. Veysel Koryürek müziğin çağdaş ve otantik ruhuna asla ihanet etmeden müzikteki yeniliklere ve yeni uygulamalara açık biri olarak tüm dünya gençlerine bu yolda ışık tutmaya devam edecektir.